Úterý, 6 června, 2023
novinky
Home Rodina Recept na dlouhověkost? Není to jen strava, pohyb a rovnováha. Chce to...

Recept na dlouhověkost? Není to jen strava, pohyb a rovnováha. Chce to ještě …

-

Klíč k dlouhému životu? Jistě, je to i zdravá strava a pravidelný pohyb. Jak však uvádí aktuální studia, i některé specifické lidské vlastnosti souvisejí s dlouhým životem. Zajímá vás, o které se jedná?

Pravda 10.10.2021 13:00 sport, trénink, senior, seniorky, starší žena, … Foto: Shutterstock
Jak se staráte o své tělo? Toužíte po dlouhověkosti? Pak …
Co je tedy potřeba mít, abychom žili dlouhý život? Vědci se touto otázkou zabývají dlouhou dobu a zkoumají všechny možné příčiny dlouhověkosti. Ti, kteří se zdravě stravují, pravidelně sportují a dbají na rovnováhu mezi prací a volným časem, žijí déle – to není ničím novým. Dlouhodobá studie Americké psychologické asociace (American Psychological Association) však přišla se zajímavým zjištěním. Šance dožít se ve zdraví dlouhého věku jde ruku v ruce is jistými povahovými vlastnostmi.

procházka, žena, trénink, běh, zima, příroda
ČTĚTE VÍCE
Obyčejná procházka? Vytěžte z ní více – pro kondičku i zdraví
Studie probíhala po dobu 75 let a byla zaměřena na souvislost mezi jistými vlastnostmi a věkem, jakého se lidé dožívají. A přišli se zajímavým zjištěním – ti, jejichž blízké okolí označilo za velmi důkladných nebo za méně ochotných riskovat, se dožívali výrazně vyššího věku než ostatní lidé.

Ale nejen svědomitost a důslednost nám údajně mohou zajistit dlouhý život. I vlastnosti jako otevřenost, emoční stabilita a přátelskost, mají podle studie rovněž pozitivní vliv na délku života. Pokud se rádi a často smějete, zároveň se nebojíte dát otevřeně najevo své pocity, jste na dobré cestě k dlouhověkosti.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek