Úterý, 6 června, 2023
novinky
Home Rodina Setkání s přáteli? Buďte opatrní, stanovte si pravidla, která dodržíte

Setkání s přáteli? Buďte opatrní, stanovte si pravidla, která dodržíte

-

Během pandemie je lepší omezit setkání s osobami mimo společné domácnosti.

TASR 10.10.2021 07:00 grilovačka, piknik, léto, párty, maso Foto: Shutterstock
Je lepší předem si stanovit pravidla, která během setkání pomohou snížit riziko přenosu viru, a dbát na jejich dodržování.
V případě, že je to nezbytné, probíhat by měli spíše v exteriéru s dodržováním dostatečných odstupů a jistých pravidel. V souvislosti se zhoršující se pandemickou situací to připomíná Úřad veřejného zdravotnictví (ÚVZ) SR.

V případě nutnosti setkání odborníci radí vyhýbat se místům, kde se setkávají lidé z více domácností. „Minimalizujte riziko, že nákazu zanesete mezi jinak nepropojené skupiny lidí. Mezi setkáními nechte uplynout alespoň několik dní, „přiblížila Račková. Dodala, že je lepší předem si stanovit pravidla, která během setkání pomohou snížit riziko přenosu viru, a dbát na jejich dodržování.

nohy, chůze, schody
ČTĚTE VÍCE
Pokud můžete, používání výtahu raději omezte
Pokud jsou v jedné místnosti najednou osoby z různých domácností, hygienici doporučují mít po celou dobu nasazené roušku nebo respirátor a dodržovat dostatečné rozestupy. „A to i tehdy, pokud máte negativní výsledek testu nebo jste po očkování,“ upozornili.

Pause0% VolumeAd
Osobní setkání by měli na pár dní minimalizovat a nahradit kontaktem na dálku zejména osoby po návratu ze zahraničí. V případě jakýchkoliv příznaků onemocnění COVID-19 je třeba zůstat v izolaci a kontaktovat lékaře, který určí další postup.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek