Sobota, 1 dubna, 2023
novinky
Home pro Ženy 5 tipů jak vyživit své tělo pro zdravou menstruaci

5 tipů jak vyživit své tělo pro zdravou menstruaci

-

Menstruace už dávno není sprosté slovo. Pokud ale trpíte křečemi, máte nepravidelnou menstruaci nebo jiné potíže, které vám z menstruačního týdnu dělají peklo na zemi, je na čase zpozornět. Jak si pomoci, abyste všechny nežádoucí vlivy srovnali a vykročili ke zdravé menstruaci?

Zmírněte projevy PMS

Trpíte křečemi, bolestmi nebo náladovostí při PMS a jednoduše vždy zaručeně poznáte, že se menstruace blíží? Pak zpozorněte, možná vám totiž chybí vitamín B. Nejdůležitější je vitamín B6, který pomáhá zmírnit projevy PMS a vy si můžete velmi pomoci pro zmírnění všech negativních vlivů, které vám období před menstruací přináší.

Dopřejte si odpočinek

Období před a při menstruaci může být pro nás velmi náročným, proto se zaměřte na dostatečný odpočinek, který vaše tělo dostatečně zregeneruje. Zejména v tomto období je dobrý pravidelný spánek, a to v přibližně tu samou dobu.

Zvyšte produkci štítné žlázy

Pokud vás trápí jakékoliv projevy nezdravé menstruace, tak je možné, že trpíte snížením funkcí štítné žlázy. To se projevuje zejména slabým krvácením, chaotickým cyklem nebo jeho úplným vynecháním. Abychom podpořili činnost štítné žlázy, je ideální vyživit tělo minerály, jako je zinek, jód, selen nebo hořčík.

Nechtějte po sobě maximální výkon

Menstruace není prokletí a nemusíme jí přizpůsobit náš rozvrh. Nicméně je důležité nezapomenout, že chtít po sobě stejné výkony jako mimo období menstruace není dlouhodobě udržitelné. Buďte na sebe hodnější, dopřejte si trochu jiný režim a nezapomeňte odpočívat.

Po menstruaci doplňte železo

Železo je stavebním kamenem, které je pro nás ženy nezbytné zejména po menstruaci, kdy je nutné vytvořit novou krev. Nezapomínejte proto na potravu, která je bohatá na železo, jako je listová zelenina, luštěniny, droždí nebo sušené ovoce.

Ženský cyklus je pro některé z nás náročnou disciplínou, která je spojena se slzami i bolestí. Nebojte se proto v případě problémů obrátit na odborníky, kteří vám s touto problematikou rádi pomohou.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek