Úterý, 6 června, 2023
novinky
Home Rady a Návody L-arginin – pomocník v mnoha ohledech

L-arginin – pomocník v mnoha ohledech

-

L-arginin je důležitou látkou pro tvorbu hormonů, bílkovin a dalších látek, které jsou důležité pro správnou funkci organizmu. L-arginin HCL je získáván fermentací, neboli kvašením, rostlinných produktů. Proces fermentace je přeměna organických látek ze složitějších na jednoduché. Díky použití čistě rostlinných složek je L-arginin HCL doporučován užívat také vegetariánům a veganům.

L-arginin je tzv. semi-esenciální látka. To znamená, že naše tělo je schopno dodávat ji organizmu v dostatečném množství samo. Pokud se ale nacházíme v růstové fázi, jsme ve stresu nebo se naše tělo potřebuje vypořádat s různými typy onemocnění, tělo není schopné produkovat dostatek l-argininu a je vhodné mu jej dodávat. L-arginin je obsažen například v červeném mase, v luštěninách, mořských plodech nebo vaječném bílku. Druhou variantou, jak tuto látku získávat, je podávat ji v doplňcích stravy.

Hlavní funkce l-argininu

L-arginin je vhodný pro sportovce, protože zvyšuje výkon při cvičení, snižuje únavu a napomáhá k růstu svalové hmoty. Dále je vhodný pro osoby, které potřebují regulovat hladinu krevního cukru v krvi, snižovat krevní tlak, předcházet srdečním chorobám.

L-arginin se podílí na rozšiřování cév, což zabezpečuje lepší okysličení krve, která proudí do mozku a srdce a zabezpečuje lepší průchodnost krve v tepnách.

V neposlední řadě je prospěšný k podpoře hojení ran a popálenin, napomáhá spalovat tuky a podporuje imunitní systém. U předčasně narozených dětí zmírňuje výskyt zánětu trávicího traktu.

Doplňky stravy s l-argininem

L-arginin je obsažen v mnoha doplňcích stravy, které jsou k sehnání na trhu. Ty nejkvalitnější produkty obsahují l-arginin, který je získáván fermentací potravin. L-arginin HCL je navíc uchováván v lahvičce z jantarového skla, která zabraňuje velkému průniku světla, což napomáhá k lepšímu uchovávání tohoto doplňku stravy.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek