Úterý, 6 června, 2023
novinky
Home Rady a Návody 4 tipy, jak neztrácet klíče od auta

4 tipy, jak neztrácet klíče od auta

-

Kolikrát jste už hledali klíče od auta nebo klidně i od domu? Máte pocit, že je ztrácíte a hledáte dost často? Poradíme vám, jak klíče neztrácet a jak se zbavit zbytečného stresu, případně nutnosti nechat si neustále vyrábět nové.

1) Vše má své místo

Stanovte si jedno místo, kam budete klíče od auta i od domu ukládat. Může to být košík hned u vstupu nebo třeba malý věšák na klíče. Snažte se autoklíče vždy po příchodu zvenčí pověsit na věšák a po nějaké době už nebudete vnímat, že byste dělali něco navíc. Často se stává, že se klíče ztratí doma, hlavně v případě, když používáte víc bund, tašek anebo si často převlékáte kalhoty. Překvapí vás, že ztracené klíče se nejčastěji objevují v kapsách?

2) Náhradní klíč

I když auto používáte výhradně vy, je dobré mít ještě jeden náhradní autoklíč, který je například doma nebo jej má váš protějšek. Nikdy nevíte, co se stane a klíče nemusíte jen ztratit, ale můžete si je také nechtěně zabouchnout v autě. V takovém případě oceníte, že víte, kam sáhnout a nepříjemný problém ihned vyřešit. Jedny klíče od domu je dobré dát také někomu blízkému, ať už se jedná o nejlepší kamarádku, sousedku se kterou máte dobré vztahy nebo třeba rodiče. Oceníte to v případě, že jste na dovolené a potřebujete zalít květiny, ale také v případě neočekávaných situací.

3) Kdy si nechat vyrobit nový klíč

Pokud jste však autoklíč nebo klíče od domu ztratili někde venku nebo na cestách, je dobré nechat si vyrobit nové. U klíčů od hlavních domovních dveří se často vyměňuje celý zámek, a to i v případě, že se jedná o bezpečnostní dražší zámek. U auta zámek nevyměníte, musíte si nechat vyrobit nový autoklíč s imobilizérem.

4) Jak hledat klíče

Při hledání klíčů se vždy vraťte na poslední místo, kdy jste klíče ještě drželi. Případně si zkuste vzpomenout, co přesně jste dělali a zda jste klíče nepoložili jinam, než jste zvyklí. Často se může stát, že klíče zapadnou v autě pod sedačku, v kabelce se roztrhne kapsa a klíče spadnou do jiného místa nebo jste mohli klíče při spěchu položit i jinam než jste zvyklí. Zapojte do hledání i ostatní členy rodiny a snažte se hledat v klidu a bez stresu. Buď klíče najdete nebo si necháte vyrobit nové.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek