Úterý, 6 června, 2023
novinky
Home pro Ženy Jak cvičit v zimě

Jak cvičit v zimě

-

Je pro vás zima náročným ročním obdobím, které byste nejraději prospali? Poradíme vám, jak se hýbat i v chladném počasí a moct si dopřát to, na co máte zrovna chuť. Inspirujte se ověřenými tipy, jak cvičit i v zimě.

Jak vybrat vhodný sport

Při výběru vhodného sportu si zodpovězte otázku, co vás nejvíc baví. Jen těžko se budete každý den přemlouvat do jízdy na kole, když raději běháte a u tohoto pohybu si i psychicky odpočinete. Nesnažte se dělat to, co dělají ostatní, i když máte kamarádku, která nejlépe hubne na spinningu, netrapte se na cvičebních lekcích, ze kterých nebudete mít radost. Nebojte se také vyzkoušet několik druhů pohybu, než najdete ten pravý.

Zima jako začátek

Určitě znáte spoustu lidí, kteří začínají hubnout a cvičit až po Vánocích. V lednu se ve fitness centrech svádějí boje o posilovací stroje, po zbytek roku je pak zájem spíš vlažný. Zkuste to letos jinak a naplánujte si zimní aktivity. Ukliďte pokoj v bytě nebo v domě, který používáte spíš jako skladiště a vytvořte si vlastní domácí fitness.

Výhody domácího cvičení

Cvičení doma vás bude bavit, protože nemusíte řešit počasí ani denní dobu. V domácí posilovně si bez problémů zacvičíte ráno, ale také v obědové pauze nebo večer před spaním. Pokud přemýšlíte, jak vybavit svou posilovnu, skvěle se hodí činky, podložka na cvičení, a také posilovací stroje. Z nich oceníte hlavně běžecký pás, eliptický trenažér, případně vibrační plošinu. Vytvořte si kardio zónu, prostor pro strečink a protahování. Do posilovny se hodí i zrcadla, abyste viděli, zda konkrétní cviky provádíte správně.

Jak si zpříjemnit cvičení doma

Nejenže si můžete užít domácí cvičení u filmu, oblíbeného seriálu nebo hudby, ale zároveň můžete využít místo v obývacím pokoji. Umístěte eliptický trenažér nebo rotoped do společenské místnosti a užijte si čas s rodinou. Zapojte do svých aktivit i protějšek, případně děti. V domácím fitness si pohodlně zacvičíte i s kamarádkou nebo oblíbenou sousedkou. Užijte si aktivní zimu a ukažte se v plavkách ještě dřív než v létě.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek