Sobota, 1 dubna, 2023
novinky
Home pro Ženy Co odhalí analýza pleti

Co odhalí analýza pleti

-

Kosmetické přípravky pro péči o pleť si většinou kupujeme v domnění, že jsou vhodné právě pro náš typ pleti. Požadavky pokožky se ale v průběhu let mění. Jak zjistit, co právě ta naše potřebuje?

Pravidelná péče pomáhá

Po zdravé a svěže vypadající pleti touží snad každá žena. Vhodný výběr kosmetických přípravků a také správná péče o pleť nám může pomoci k tomu, aby i ta naše vypadala perfektně. Některé ženy mají dar od přírody, většinou ale musíme své pokožce pomoci právě kosmetikou. Když ale zvolíme nevhodně, dá nám to pokožka velmi rychle najevo. Začervenání, podráždění nebo svědění se může objevit nejen u lidí, kteří mají citlivou pleť. Po koupeli nebo sprše si mnoho z nás může stěžovat na to, že pokožka svědí a je napjatá. Často se s tím setkáme třeba na dovolené nebo služební cestě, zkrátka tam, kde se sprchujeme a umýváme vodou, na kterou nejsme zvyklí. Tělová kosmetika pomůže ke zklidnění pokožky, které dodá hydrataci a pomůže s regenerací. O pleť bychom však měli pečovat pravidelně, a ne pouze v případě, že se objeví nějaká neobvyklá reakce a nepříjemné projevy.

Analýza určí péči

Nejcitlivější je pleť na obličeji, proto je potřeba k ní přistupovat trochu jinak a každý den jí věnovat čas. Večer je důležité čištění pleti, které ji zbaví make-upu, nánosů prachu, nečistot i smogu, aby byla připravená na aplikaci krému na další péče. Abychom však své pokožce dodali to, co skutečně potřebuje a ne to, co si myslíme, že potřebuje, měli bychom znát její typ. Zde mnoho žen dělá chybu, protože si myslí, že mají určitý typ pokožky, například mastnou a problematickou nebo citlivou, ale realita je jiná. Analýza pleti umožňuje poznat konkrétní potřeby a dobře zacílit péči. Tím nám pomůže vybírat vhodné kosmetické přípravky určené přesně pro naši pleť a její potřeby.

Pravidelná péče o pleť, zvlášť s přípravky, které opravdu pomohou našemu typu pokožky, nám pomůže k tomu, abychom se cítili skvěle a naše pleť byla zářivá, hebká a zdravá.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek