Úterý, 31 ledna, 2023
novinky
Home Rady a Návody Práce z domova? Jde to i efektivně říká 123jobs.cz!

Práce z domova? Jde to i efektivně říká 123jobs.cz!

-

V rámci posledních měsíců si mnozí z nás na práci z domova už zvykli. Možná se v tom ale stále trochu plácáte a nedaří se vám ve své domácí pracovně být tak produktivní jako v kanceláři. Pracovat v domácím prostředí, obklopeni věcmi, které známe a jsou nám blízké, může být příjemné a uklidňující. Na druhou stranu to ale přináší vysoké riziko toho, že nás něco bude rozptylovat a odvádět naši pozornost od pracovních úkolů. Jak dosáhnout co největší produktivity a soustředěnosti i v pohodlí svého domova?

Zařiďte si domácí kancelář

I když je vaše pohovka pohodlná, pracujte raději u pracovního stolu. Pokud si na práci vymezíte nějaké konkrétní místo v domě, pomůže vám to udržet disciplínu. Je možné, že se vám nepodaří najít nějaký prostor, kde byste mohli být zcela sami a v tichu. V takovém případě se snažte domluvit s ostatními členy domácnosti, že tento prostor pro vás bude sloužit jako vaše kancelář a poproste je, zda by vás mohli při práci nerušit. Ujistěte se, že je vám ve vaší domácí kanceláři dobře – že máte pohodlnou židli, správně nastavenou vzdálenost a výšku počítače a dostatečně velký stůl. A pokud je to jen trochu možné, nastavte si nějaký režim. Nejlépe se snažte dodržovat stejný režim, jaký jste dodržovali při dojíždění do práce. Pomůže vám to pracovat pravidelně a být produktivnější. Můžete si také nastavit seznam úkolů na daný den, které potřebujete splnit. Budete tak vědět, která část práce je nejdůležitější a na co byste se měli zaměřit.

Buďte na sebe hodní

Nebojte se využít výhod, které vám práce z domova přináší. Můžete si k práci pustit rádio nebo svou oblíbenou muziku. Dávejte si od práce pravidelné přestávky. Vyzkoušejte, ve kterou dobu je pro vás nejvhodnější si od práce dát pauzu. A mezitím můžete třeba udělat nějaké domácí práce – dát vyprat prádlo nebo třeba umýt nádobí. Odpočinete si od své práce a zároveň ušetříte čas. Nebo si můžete v rámci přestávky na chvilku zacvičit či se alespoň trochu protáhnout a uvolnit napětí, které se ve vás mezitím během pracovního dne nastřádalo.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek