Úterý, 6 června, 2023
novinky
Home pro Ženy Adéla o světě filtrů, ve kterém žijeme: ohání se sebeláskou a ostychu...

Adéla o světě filtrů, ve kterém žijeme: ohání se sebeláskou a ostychu se ukázat svou opravdovou tvář …

-

Filtry, filtry a opět filtry. Kdysi neznámý pojem a dnes něco, bez čeho si neumíme představit život na sociální síti. Oblíbená moderátorka upřímně o této zvláštní době, kdy se skrýváme za aplikace a úpravy a bojíme se ukázat, jací opravdu jsme …

Zvyk či závislost?
Pamatujete si ještě na dobu, kdy jsme byli vůbec rádi, že se nám podařilo nějakou fotografii nahrát na sociální síť? No a dnes? Filtry, aplikace pro úpravu obličeje, barevné korekce, snižování postav a podobně. Kam jsme se to dopracovali? Opravdu už neexistuje ve světě sociálních sítí realita? Opravdu jsme se dostali do momentu, kdy nám přijde zvláštní, když někdo přidá fotografii bez make-upu a filtru na svůj profil?

Je to smutné, ale aktuálně je to tak. I Adela Vinczeová na to před pár dny upozornila, kdy na svůj Instagram přidala srovnání fotografie s filtrem a bez něj. Šlo sice jen o malé úpravy, ale to co k tomu napsala bylo velmi trefné …

„Toto jsem já ráno bez filtru a s filtrem. Často si všímám, že i velmi pěkné ženy spoléhají na ty jemné, nenápadné IG filtríky, které si ani nevšimnete.

FOTOGALERIE
adela Vinczeová
Zdroj: Instagram: trochu_inak_s_adelou
Dokonalá pleť, trošku menší nos, větší rty, ale vlastně se „nic nezměnilo“. Ohání se sebeláskou a ostychu se ukázat svou opravdovou tvář. Ano, i já mám na mé TV fasádě půl kila líčidel. Považuji je za pracovní nástroj, za součást programu. Ale často, i když vystupujeme soukromě za sebe, kroutí se nejistotou.

Sebelásku jsme si podmínily. Mám se ráda, když se sobě líbím. Takto, abych byla osobní – těším se, když se sobě líbím. Starám se o sebe. Ale ženy, někdy opravdu vypadám jako mastná nosaté obluda! Důležité však je, že když se tak vidím v zrcadle, nezmění se mi emoce vůči sobě samé.

FOTOGALERIE
adela Vinczeová
Zdroj: Instagram: trochu_inak_s_adelou
„Nějak jsme se na té nutné kráse zasekly. Na jedné straně se chceme genderově vyrovnat a odmítáme, pokud nás společnost vnímá pouze jako objekty, na straně druhé se jako objekty k sobě chováme my.

Jen abychom vypadaly co nejlépe, když bude svět hodnotit ty naše vnitřní kvality. Nevěřím ani tomu, že každá žena je krásná. Každá žena má potenciál v sobě probudit proces, který ji nechá vyzařovat přitažlivě, „napsala Adela pod fotografii.“

Hejty za přirozenost?
Co je ale větší problém je fakt, že i když se některé známé tváře snaží být upřímné a neukazovat se jen s filtry a vždy dokonalé, často schytají od fanoušků kritiku za jejich vzezření.

Opravdu chceme být raději klamáni falešnou krásou, než přijmout to, co je reálné a vidět, že opravdu nikdo není takoví perfektní, jak to může někdy na sociálních sítích působit.

Spršku kritiky si před pár dny vysloužila i Dara Rolins, která na svůj profil přidala fotografii, na níž je nanalíčená a nepoužila žádný filtr.

Někteří nepřejícníci jí psali, že je vidět, že už není nejmladší, dokonce sis její fotku sbližovaly a Rypl si do „nedokonalých spodních zubů“, což je fakt smutné. Podívejte se, jak vypadají další krásky bez filtrů a make-upu, které se nebojí ukázat svou pravou tvář:

Mohlo by Vás zajímat

PR článek