Úterý, 6 června, 2023
novinky
Home Rady a Návody Jak vybrat správné krmivo pro psa?

Jak vybrat správné krmivo pro psa?

-

Každý, kdo má doma čtyřnohého miláčka, pro něj chce to nejlepší a chce mu zajistit i tu nejlepší stravu – zvláště v případě, kdy pes trpí zažívacími potížemi nebo je nějak nemocný. Jak tedy vybírat krmivo, aby náš pejsek byl v té nejlepší možné kondici?

Porovnejte nutrienty

Psí granule se na trhu vyskytují ve velkém množství a v různých kvalitách. Každý pes je jedinečný a je nutné vybrat mu co nejvíce granule na míru. Možná váš pes potřebuje dietní granule nebo naopak hodně výživné, protože je často a rád venku. Pokud tedy potřebujete výživné granule, dívejte se na balení s obsahem proteinu nad 30 %. Jestli si pejska teprve vezete domů a nemáte ani trochu tušení, co by mohlo být vhodné, nechte si poradit od chovatele a vsaďte na speciální granule pro štěňata.

Nezapomeňte na intolerance

Má váš pejsek alergii na ryby? Nebo už víte, že granule s nějakým druhem obiloviny nejsou tím nejlepším řešením? Pak bude nutné pořádně číst složení jednotlivých granulí. Pokud si nevíte rady, nechte si krmivo doporučit v obchodech se zvířecím zbožím, kde vám adekvátně poradí přímo na míru. Důležité je i zkoušet, proto můžete vsadit i na různé vzorky granulí, než se pustíte do nákupu něčeho většího.

Volte podle optimální velikosti balení

Větší balení krmiva není vždy výhodnější – pokud máte doma menší rasu, je důležité vybrat i vhodné krmivo v závislosti na tom, kolik toho váš pejsek za měsíc sní. Pokud trváte na nákupu většího balení, je nutné i adekvátní uchování, a to v uzavíratelných obalech. V případě, že je krmivo otevřené než tři měsíce, nejedná se o úplně nejlepší variantu a dochází ke ztrátě čerstvosti – v takové situaci příště volte raději menší balení.

Kvalita krmiva – k nezaplacení

Když chceme co největší kvalitu, logicky je nutné počítat i s vyšší cenou, která se odvíjí od kvality použitých surovin. Kvalitní krmivo vám však zajistí zdraví vašeho čtyřnohého miláčka a díky správné péči můžete i předcházet nutnosti návštěv veterinární ordinace. A zdraví a radost mazlíčka má u každého chovatele tu nejvyšší prioritu.

Vybrat adekvátní granule není jednoduchá záležitost. Pokud se vyskytla jakákoliv situace, která vás vyhodila z běžné rutiny, je dobré poradit se se zvěrolékařem, který je schopný doporučit to nejlepší pro zdraví vašeho psa.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek