Sobota, 1 dubna, 2023
novinky
Home Rady a Návody Pro které nosiče kol se rozhodnout? Nemeškejte s nákupem za podzimní rozumné...

Pro které nosiče kol se rozhodnout? Nemeškejte s nákupem za podzimní rozumné ceny – poradíme vám

-

Podzim už se kvapem blíží a tím pomalu, ale jistě uzavíráme sezonu cyklovýletů. Až tedy na některé milovníky kol, kteří ukončí svou sezonu až s koncem listopadu, pokud tedy počasí dovolí. Jestliže vyrážíte na kola pouze v okolí svého bydliště, ale rádi byste se ještě letos nebo příští rok podívali i jinam, dokonale poslouží nosiče kol. Jenže pro které z nich se rozhodnout? To vám rádi poradíme. Je také vhodné a především výhodné pořídit nosič kol nyní, kdy se produkty objevují se sníženou cenou. 

Nosiče na střechu

K oblíbeným a také často používaným, jsou nosiče na střechu vozu. Považují se za levnější variantu a lze je použít jak pro kola, tak i pro osobní věci se střešním boxem. Je třeba se dívat na materiál, ze kterého jsou nosiče vyrobeny. Na trhu potkáte plastové, hliníkové a ocelové. Všechny jsou pevné, spolehlivé, ale liší se jejich nosnost. Jelikož byste nikdy neměli nosiče přetěžovat, je zásadní se na tento aspekt dívat. Pokud na ně upevníte kola, dávejte si pozor na boční vítr a počítejte s tím, že se mírně zvedne spotřeba paliva.

Nosiče na tažné zařízení

Pro převoz kol na tažném zařízení jistě potřebujete tažné. Pokud jej na autě máte, můžete se radovat, protože se jedná o další část auta, která má flexibilní využití, a to nejen na nosič, ale také na vlek. Pokud zvolíte tento druh nosiče, jeho instalace je velmi jednoduchá a rychlá. Nosič také neovlivňuje jízdní vlastnosti a spotřebu paliva. Jediné, co byste měli udělat, je dokoupit třetí poznávací značku. 

Nosič na páté dveře

Nosič kol na páté dveře je velice efektivní, co se vizuálnosti týká. Ovšem, není vhodný pro všechna auta. Abyste zjistili, zda je nosič vhodný i pro vaše auto, doporučujeme navštívit eshop či prodejnu s autodoplňky, kde vám s radostí poradí a vysvětlí veškeré potřebné aspekty. Například Autodoplňky-obchod.cz tuto možnost nabízí. 

Mohlo by Vás zajímat

PR článek