Sobota, 1 dubna, 2023
novinky
Home Rady a Návody Jak získat víc úložného prostoru

Jak získat víc úložného prostoru

-

Počítali jste s dostatečným množstvím úložných prostorů už při stavbě domu? Vestavěné skříně, šatna, spíž nebo také sklep a půda jsou všechno místa, kam uložit své věci. Co když však máte tato místa již plná a potřebujete víc úložného prostoru?

Úklid v technické místnosti

V minulosti bylo veškeré technické zázemí domu umístěno ve sklepě, ať už se jednalo o pračku, kotel nebo dílnu s pracovním stolem. V dnešní době sklepy již nebývají tak častou součástí domu. Pokud máte i vy nízkopodlažní dům bez sklepních prostor, většinou je součástí domu samostatná technická místnost. Právě zde bývá umístěna pračka, sušička, případně pracovní stůl. Součástí technické místnosti je ve většině případů i kotel. Úklidem tohoto místa získáte nový prostor pro umístění skříní, polic nebo regálů.

Krabice na skříně

Máte ve svém domě skříně, které nejsou tak vysoké, jak byste potřebovali? Nebojte se nad ně pořídit praktické nástavce. Využít však můžete také krabice, ať už se jedná o dekorační krabice nebo plastové boxy s víkem. Tento prostor využijte například k uskladnění sezónního oblečení, případně sem uložte věci, které nepoužíváte denně.

Místo pod postelí

Využijte také prostor pod postelí, ať už se jedná o manželskou postel nebo postel v dětském pokoji. Využít můžete zmíněné krabice, ale také pojízdné plastové boxy. Skvělým způsobem, jak prakticky využít místo pod postelí je i koupě velkých pojízdných šuplíků. Pod postel můžete uložit knihy, časopisy, ale také ložní prádlo, včetně prostěradel, které často zabírají hodně místa.

Garáž nejen pro parkování

Jako další úložný prostor v domě může sloužit i garáž. Při výběru garážových vrat si vyberte sekční garážová vrata nebo posuvná garážová vrata. Získáte tak prostor hned za vraty, například pro umístění skříně nebo regálu. Garáž opravdu nemusí sloužit jen pro parkování auta, motocyklů a kol. Využijte ji také jako funkční dílnu s vybaveným ponkem.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek