Sobota, 1 dubna, 2023
novinky
Home Rady a Návody 4 tipy, jak si vybrat správný oblek

4 tipy, jak si vybrat správný oblek

-

Ať už vás čeká podzimní svatba potomka, chcete zajít s partnerkou do divadla nebo jste byli pozváni na ples, jedna věc vše spojuje – oblek. Přitom najít ten správný není úplně jednoduché. Jak tedy přistoupit k výběru obleku a podle čeho jej vybrat?

Vše musí dokonale padnout

Ať už hledáte pánský svatební oblek nebo se chystáte na nějakou společenskou událost, je důležité, aby vám oblek dokonale padnul. Jak to poznat? Když si oblek obléknete, neměl by vytvářet žádné vlny, ani být příliš těsný. Rukávy by měly sahat až ke kořenům palce a kalhoty by v žádném případě neměly obepínat stehna. I na délce kalhot záleží – měly by končit přibližně dva až tři palce nad zemí.

Dbejte na správný výběr košile

Vybíráte košili? Pak se dívejte jen po těch s dlouhým rukávem. Nejen, že by jinak došlo k nadměrnému pocení, ale košile by měla vyčnívat z rukávu obleku, a to přibližně centimetr. Pokud bádáte nad výběrem barvy, ideální je bílá, černá nebo módní bordó či fialová barva.

Ať vám to ladí

Věděli jste, že i ponožky musí ladit? Pokud chcete vypadat opravdu elegantně, je důležité sladit barvu ponožek s barvou kalhot vašeho obleku. V žádném případě by se nemělo jednat o kotníkové ponožky, nýbrž o ty extra dlouhé. Díky tomu se nebudete muset ostýchat dát nohu přes nohu z obavy, že budete působit neadekvátně.

Na kravatě záleží

Pokud máte bílou košili, můžete k ní obléct jakoukoliv barvu kravaty. V případě, že jste zvolili barevnou košili, je dobré barvu kravaty přizpůsobit a zvolit stejnou barvu, jen světlejší odstín. Velký dojem zanecháte i v případě, že barvu košile a kravaty sladíte se společenskými šaty vaší partnerky, díky čemuž budete působit velmi harmonicky a sladěně.

Vyrážíte na společenskou akci s celou rodinou? Pak vybavte společenským oblečením i své děti. Dívky ocení krásné plesové šaty, pro kluky zvolte chlapecký oblek.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek