Sobota, 1 dubna, 2023
novinky
Home pro Ženy 5 kroků, které vás dovedou ke spalování tuků

5 kroků, které vás dovedou ke spalování tuků

-

I když je plavková sezóna už dávno za námi a místo navštěvování plováren se snažíme spíše ohřát za okny našich domovů, myslet na zdraví je aktuální v každém ročním období. V případě, že se snažíte i o redukci tuků, je potřeba změnit přístup a zaměřit se na těchto pět věcí, které vám pomohou na vaší cestě za lepším já.

Nevěřte jednoduchým dietám

Internet je plný jednoduchých diet, které zaručují výrazné výsledky, nicméně často je pojí místo slibovaných změn spíše velký jojo efekt. Vymaňte se z dietních programů a raději jděte udržitelnou cestou pomalého implementování nových návyků, které povedou k vašemu vysněnému já.

Není kalorie jako kalorie

Udržujete se v deficitu, vážíte každý gram jídla a hlídáte si svůj denní příjem? Pak bychom rádi doplnili ještě jedno zlaté pravidlo, a to, že není kalorie jako kalorie. To, co najdete v misce salátu s trochou bílého jogurtu místo majonézy bude úplně jiná hodnota, než v misce plné cukroví. Proto myslete i na adekvátní skladbu vašeho jídelníčku.

Snížit cukry, zvýšit bílkoviny, to je oč tu běží

Pojem zdravý jídelníček jste slyšeli jistě několikrát, nicméně co to vlastně znamená? Bude nutné omezit rychlé cukry v podobě sušenek, čokolád i koláčků a vyměnit je za kvalitní bílkoviny, které jsou stavebním kamenem pro naše svalstvo.

Vsaďte na silový trénink

Kdo chce spalovat tuky, musí si dopřávat pravidelný silový trénink. Ten můžete začít na fitness tréninku nebo navštěvovat pravidelné lekce funkčního tréninku. V obou případech se komplexně  zaměříte na celé tělo a brzy se dostaví i kýžené výsledky.

Žijte co nejvíce udržitelně

Žít udržitelně neznamená být ve stresu ze všech nutných položek v seznamu, ale najít balanc. Proto je dobré používat pravidlo 80:20, kdy 20 % zastává sušenku po obědě a těch 80 % je zdravý a vyvážený jídelníček. Toto pravidlo můžete používat na všechny aspekty, např. i na cvičení, omezení alkoholu nebo cokoliv jiného.

Kroků k lepšímu já není málo, ale stojí za to si každý z nich trochu užít. Myslete i na balanc v rámci duševního zdraví a navštivte masáž či saunu ve vašem oblíbeném wellness klubu.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek