Sobota, 1 dubna, 2023
novinky
Home Rady a Návody 5 novinek ze světa kryptoměn, které by vás rozhodně neměly minout

5 novinek ze světa kryptoměn, které by vás rozhodně neměly minout

-

V případě, že vás digitální měny zajímají nebo v nich máte dokonce uložené své jmění, je nutné vědět o každé novince, která by mohla znamenat jejich propad nebo růst. Svět kryptoměn se mění každou chvílí a je občas těžké zůstat v obraze – proto vám přinášíme pět zásadních novinek, které by vám určitě neměly uniknout.

Bitcoin opět v Guinnessově knize rekordů

O tom, že se v Guinnessově knize rekordů objevuje spousta zajímavostí už od roku 1955 jistě víte, nicméně věděli jste, že několik zápisů má i samotný bitcoin? Je zde uznán jako první decentralizovaná kryptoměna, jako nejstarší kryptoměna nebo jako nejhodnotnější kryptoměna. Nově je zde zapsána i první komerční bitcoinová transakce, která z dnešního hlediska působí poněkud směšně – jednalo se o platbu deseti tisíc bitcoinů za objednávku dvou pizz – nyní by hodnota této platby byla asi pět miliard korun.

Praha – ráj pro krypto nadšence

Server Cointelegraph přišel s rozsáhlým průvodcem, který ukazuje nejen na zajímavosti o našem hlavním městě, ale vyzdvihuje ho jako mekku kryptoměn. V článku se mimo jiné dozvíte, že zde vznikla první hardwarová peněženka, první bitcoinová kavárna Paralelní Polis nebo první bitcoinový těžební pool. Průvodce obsahuje i informace o tom, kde se dá kryptoměnami platit za pivo, kávu nebo třeba ubytování, což se hodí nejen zahraničním turistům.

EU chce vypínat těžaře kryptoměn

To, že většina politiků příliš nepřeje digitálním měnám, už dávno víme. Nyní přišli s dokumentem, který požaduje po členských státech vypínání těžařů, a to z důvodu náročné energetické situace. Experti na toto téma nicméně přichází s informací, že v praxi tento zásah nebude možný, proto se k němu nejde zavázat.

Mastercard chce umožnit obchodování s kryptem

Mastercard přichází z programem, který by měl umožnit finančním institucím nabídku obchodování s kryptoměnami. Firma Mastercard by v tomto případě měla být prostředníkem mezi platformou Paxos a bankami a udržovat předpisy a bezpečnost. Nejedná se o první a jistě ani poslední pokus karetních asociací o spolupráci s kryptoměnami. Paradoxem tohoto oznámení je zejména fakt, že kryptoměny banky k nákupu bitcoinů vůbec nepotřebují a dost možná přispějí k jejich úplnému zániku.

Nuri definitivně končí

Nuri známe od roku 2015, kdy vystupovala pod obchodním názvem Bitwala a patřila k jedním z prvních vydavatelů karet pro utrácení bitcoinů v obchodech. V srpnu letošního roku vyhlásila platební neschopnost a jelikož se nepodařilo najít investora, definitivně ukončuje své působení. Dobrou zprávou je, že majitelé karet nepřijdou o své peníze a do 18. prosince bude možné si své finance vybrat.

Novinek ze světa kryptoměn není málo, proto je nezapomínejte sledovat. Možná přispějí ke změnám, které zvýší vaše investiční portfolio.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek