Úterý, 6 června, 2023
novinky
Home Rodina Děti by se po škole měli vybít z energie nahromaděné během vyučování

Děti by se po škole měli vybít z energie nahromaděné během vyučování

-

Při výběru mimoškolních aktivit by měly být přítomny i děti. Upozornila na to psycholožka Ľubica Kövérová z Výzkumného ústavu dětské psychologie a patopsychologie.

TASR 16.09.2019 11:00 děti, pohyb, sport, škola Foto: Shutterstock
Není vůbec škodlivé vyzkoušet si více zájmů, více druhů sportu nebo uměleckých směrů.
„Protože děti během prázdnin tráví hodně času venku, při různých aktivitách v táborech, může být pro ně problém sedět během vyučování na jednom místě. Proto by rodiče měli dbát na to, aby děti měly po vyučování dostatek pohybu a mohli se vybít z energie nahromaděné během dne ve škole, „řekla psycholožka. Podle jejích slov zajistit se to dá různými sportovními mimoškolními aktivitami.

Při výběru mimoškolních aktivit by měly být přítomny i děti. Podle psycholožky by měli rodiče s dětmi promluvit o různých kroužcích a možnostech, které nabízí jejich okolí. „Některé budou chtít pokračovat v zahájených aktivitách, které dělaly minulý školní rok, jiné budou chtít možná vyzkoušet něco nového, například vyměnit výtvarnou za taneční. Můžete akceptovat navrhovanou změnu, ale děti by měly předem vědět, že kroužky si vybírají na celý školní rok a pokud je do něj zapíšete, musí v nich setrvat, „uvedla Kövérová.

Psycholožka však upozornila, že při plánování mimoškolních aktivit to netřeba přehánět, neboť školáci potřebují i ​​volno na hru, ve které poznávají svět, rozvíjejí myšlení, tvořivost a fantazii. „Stále je třeba mít na paměti, že děti v mladším školním věku jsou stále ještě dětmi, proto nechtějme od nich toho moc. Děti v tomto vývojovém období se ještě nezabývají svým vlastním prožíváním, jak je to u dětí v období puberty, ale žijí v neproblematické světě věcí a dějů, „dodala psycholožka.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek