Sobota, 1 dubna, 2023
novinky
Home Rady a Návody 3 alternativní přípravy kávy, které zvládnete i doma

3 alternativní přípravy kávy, které zvládnete i doma

-

Kvalitní kávu můžete okusit nejen v klasickém shotu espressa, ale i v jiných variantách, které se stejně jako známější varianty pyšní kvalitou a skvělou chutí. Jaké to jsou a jak si je připravit v pohodlí svého domova?

Jedno frappe, prosím

Je vám smutno po letních večerech? Připomeňte si je přípravou skvělého frappe, které je původem z Řecka a vzniklo jako vždy zcela omylem. K přípravě vám bude stačit pouze instantní káva, frapovač a pár kostek ledu, které dají vzniknout skvělému frappe. To můžete vylepšit např. kopečkem zmrzliny nebo karamelovým topingem – výsledný nápoj vám bude připomínat dlouhé večery na terase a vy se k němu můžete vrátit, kdykoliv se vám zasteskne po horkém létě.

Dejte šanci moka

Milujete silnou italskou kávu? Pak vás jistě osloví moka kávovar a síla v kávě, kterou si uděláte během pár chvil v pohodlí domova. Klíčem k úspěchu je kvalitní zrnková káva, kterou si namelte co nejpozději před přípravou kávy. Moka konvička funguje na principu vytlačení páry, a to skrz sítka s mletou kávou, díky kterým pijete pouze kávu bez kávové sedliny. V žádném případě se ale nemusíte omezit pouze na espresso – moka kávu využijete i na výrobu cappuccina.

Vyzkoušejte džezvu

Chcete zabrouzdat trochu do historie? Pak vyzkoušejte přípravu kávy v džezvě, která patří k těm nejstarším technikám a její historie sahá dokonce až do 15. století. K tomu vám postačí jemně mletá káva, džezva, voda a koření, jako např. kardamom. Tuto tradiční tureckou kávu připravíte do třech minut a výsledkem je silná, kořeněná a sladká káva, která rozhodně stojí za ochutnání. Mějte však na paměti, že se nejedná o klasický český turek, ale o přípravu kávy, která je velmi silným a aromatickým zážitkem a dá se přirovnat k espressu.

Kávy není nikdy dost a i když známe velké množství rozličných příprav, stále se objevují další varianty, které stojí za vyzkoušení. Zkuste se ponořit do světa kávy a ochutnejte vše, co vás oslovuje – třeba brzy najdete opravdu srdcovou záležitost.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek