Úterý, 6 června, 2023
novinky
Home pro Ženy Jaká barva vlasů a očí je pro muže nejvíc sexy? Překvapí vás...

Jaká barva vlasů a očí je pro muže nejvíc sexy? Překvapí vás i typ postavy, který preferují

-

Nová studie přináší překvapení pro každého, kdo si myslí, že blondýnky jsou podle mužů nejvíc sexy. Zdá se, že za vzrušující považují úplně jinou barvu vlasů. A co oči a postava?

Seznamovací sociální síť Badoo chtěla dát definitivní tečku za dohady, jakou barvu oči a vlasů u žen považují muži za nejžádanější, nejpřitažlivější. Přestože většina žen připisuje roli sexuální atraktivní ženy obvykle blondýnce s modrýma očima, mužský názor je jiný (a měli bychom ho konečně i my vzít na vědomí).

Jakou barvu vlasů považují muži za nejatraktivnější?
Badoo oslovilo celkem 2 000 mužů a zde jsou výsledky studie:

Více než 60 procent mužů, kteří se zúčastnili průzkumu uvedlo, že za nejžádanější ženu, pokud jde o barvu vlasů, nepovažují blondýnu, ale brunetku, tedy ženu s tmavými vlasy.

FOTOGALERIE
foto: streetstyle fashion, Milán, 2019
Zdroj: Profimedia
Třetina dotázaných (33,1 procent) uvedla, že nejatraktivnější barvou vlasů jsou hnědé vlasy, 28,6 procent upřednostňuje černé vlasy. Pokud jde o ženy s jinou barvou vlasů, 29,5 procent mužů dává přednost blondýnkám a 8,8 procent zrzavým dámám.

Jakou barvu očí považují muži za nejatraktivnější?
Kromě barvy vlasů vyšly na povrch další zajímavé zjištění. Týkaly se i barvy očí. Pokud jde o preference mužů vzhledem k přitažlivost žen podle barvy očí, vyhráli ženy s modrýma očima. Až 40,2 procent mužů uvedlo, že světlé oči jsou podle nich nejatraktivnější.

Na druhém místě skončili tmavohnědé oči s 29,2 procent, na třetím místě zelené oči se 17,5 procent a oříškové oči se umístili na posledním místě. Dostali jen 13,1 procent hlasů.

Jaká je nejatraktivnější kombinace barev vlasů a očí?
Vítězství v atraktivitě podle této studie získávají ženy s hnědými vlasy a modrýma očima. Vypadá to tedy tak, že mnoho mužů by souhlasilo s Bradem Pittem a vybrali by si raději brunetku Angelinu Jolie jako někdejší blondýnku Jennifer Aniston. Samozřejmě, kdyby šlo jen o vlasy a oči … Dalším kritériem, podle kterého muži hodnotí atraktivitu a sexuální přitažlivost opačného pohlaví je postava.

Jakou ženskou postavu považují muži za nejatraktivnější?
Zajímavé zjištění se týkají i atraktivity žen podle velikosti postavy. Na rozdíl od obecných domněnek, většina zúčastněných mužů uvedla, že nepreferuje ženy s chudou postavou, jaké běžně vidíme v časopisech, filmem a v televizi.

Jako nejatraktivnější ženskou postavu uvedlo 38,8 procent mužů konfekční velikost 38 až 42. Na druhém místě v přitažlivosti s 25,5 procent skončila velikost 44 až 46. Ženy považovány za „libové“, které nosí velikost oblečení 34 až 36 získaly 10,7 procent hlasů a ty, které nosí velikost 48 a více 4,2 procent mužských hlasů.

FOTOGALERIE
Jaké ženy jsou nejatraktivnější? (Foto: Street Style Fashion Milán)
Zdroj: Profimedia
Podobné výsledky na celém světě
Podobné výsledky ukázaly i lokální studie ve Francii, Španělsku, v Itálii, v USA a v Brazílii. Muži ze všech zemí upřednostňují brunetky před blondýnkami a zrzka. Pokud jde o postavu, vyhrávají ženy s konfekční velikostí 40 až 42.

Velký rozdíl je však v oblíbenosti barvy ženských očí. V některých zemích mimo Velké Británie jsou oblíbenější hnědé nebo zelené oči než modré.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek