Úterý, 6 června, 2023
novinky
Home pro Ženy Město se snaží pomáhat seniorům i úlevami na daních

Město se snaží pomáhat seniorům i úlevami na daních

-

Město Svit se snaží pomáhat seniorům různými formami. Přináší například množství slev a výhod, které mohou alespoň trochu usnadnit finanční zátěž a částečně tím zlepšit jejich životní úroveň.
Město Svit se snaží pomáhat seniorům různými formami. Přináší například množství slev a výhod, které mohou alespoň trochu usnadnit finanční zátěž a částečně tím zlepšit jejich životní úroveň. Informuje o tom radnice na své webové stránce s tím, že slevy se dotýkají například jízdného v městské hromadné dopravě, daní z bytů, daní za psy a jiných místních daňových výhod.

Vedle těchto daňových úlevách město přináší důchodcům i možnost využít zlevněný poplatek v městské knihovně nebo při vstupu na krytou plovárnu. „Je jim tak dostupná i jiná – aktivnější alternativa běžného života, která sice aktuální vzhledem k pandemii není přístupná, ale všichni věříme, že jednou se budeme moci vrátit k běžnému způsobu života,“ dodává samospráva.

Senioři nad 70 let mají konkrétní 50procentní slevu na dani z pozemků. Dále má tato skupina spolu se ZTP stejnou slevu na dani z bytů či rodinných domů. Úleva na nájemném za pozemky činí až 90 procent pro důchodce nad 70 let. V městské hromadné dopravě mají senioři do 70 let 50procentní slevu z jízdného a ti nad 70 let spolu s invalidními důchodci 100-procentní.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek