Úterý, 6 června, 2023
novinky
Home Horoskopy Zhruba pětina obchodů H&M je zavřených, řetězec očekává v 1. čtvrtletí ztrátu

Zhruba pětina obchodů H&M je zavřených, řetězec očekává v 1. čtvrtletí ztrátu

-

Zhruba pětina nebo 1050 z přibližně 5000 obchodů švédského oděvního řetězce Hennes & Mauritz (H & M) zůstává dočasně zavřených v důsledku vládních omezení na zastavení šíření nového koronavirus. Informoval o tom ve čtvrtek mluvčí švédské skupiny.

H & M, druhý největší maloobchodní prodejce oděvů na světě, zveřejní 15. března některé výsledky za 1. čtvrtletí (prosinec-únor) obchodního roku 2020/21. Analytici, které oslovila společnost Refintiv, mu předpovídají pokles tržeb v průměru o 28%.
Největší rival švédského řetězce španělský Inditex, majitel oděvní značky Zara a dalších, ve středu (10. 3.) předpověděl, že, jakmile dojde ke zrušení omezení, očekává návrat k „zdravému prodeji“. Pro ilustraci, tržby Inditex se za finanční rok do konce ledna 2021 snížily o 70%. Španělská společnost očekává, že její obchody se otevřou do poloviny dubna.

Řetězec H & M, který by měl oznámit úplné výsledky za 1. čtvrtletí 31. března, se připravuje na prohlášení ztráty, neboť blokády spojené s pandemií skresali jeho zisky v předchozím finančním roce (do konce listopadu 2020) o 88%.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek