Úterý, 6 června, 2023
novinky
Home Rodina Město si vezme úvěry na financování investic

Město si vezme úvěry na financování investic

-

Město Zlaté Moravce si vezme úvěry v celkové výši téměř 4,8 milionu eur na financování investic města.
Město Zlaté Moravce si vezme úvěry v celkové výši téměř 4,8 milionu eur na financování investic města. Návrhy na přijetí překlenovacího a investičního úvěru schválili městští poslanci.

Podle zástupců města se budou z úvěrů financovat projekty, které jsou z velké části hrazeny z různých nenávratných dotací. „Je tu však nutná finanční spoluúčast města, většinou ve výši minimálně pěti procent z celkových způsobilých nákladů projektů. A právě na takové dofinancování budou použity oba úvěry, „zdůvodnil přijetí úvěrů primátor Dušan Husár.

Překlenovací úvěr ve výši 4.073.330 eur použije samospráva na předfinancování nenávratných finančních prostředků z evropských fondů na základě schválených investičních aktivit města a už schválených projektů. Investiční úvěr v objemu 720.000 eur poslouží na financování investičních akcí města schválených městským zastupitelstvem a na spolufinancování projektů z fondů Evropské unie a dotací ze státního rozpočtu.

Úvěry plánuje radnice využít ke zlepšení bydlení ve městě Zlaté Moravce, výstavbu infrastruktury pro nemotorizovanou dopravu v Zlatých Moravcích, na podpora přístupu k pitné vodě v Zlatých Moravcích nebo rozšíření kapacit a přístavbu jídelny mateřské školy Kalinčiakova.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek