Úterý, 6 června, 2023
novinky
Home pro Ženy Jak probíhá konsolidace

Jak probíhá konsolidace

-

Konsolidace půjček je velice výhodná především z důvodu úspory finančních prostředků. Také si tím zlepšíte přehlednost o svých měsíčních výdajích.

Jestliže máte několik půjček, pak je můžete spojit do jedné a ušetřit tak každý měsíc výdaje i starosti. Spojení půjček neboli konsolidace je založena na jednoduchém principu.

  • Prostě se vezmou všechny půjčky a nahradí se jednou jedinou.
  • Ta bude mít tu výhodu, že bude více vyhovovat vašim finančním možnostem.

Další výhodou je lepší přehlednost. Jistě je mnohem snazší sledovat každý měsíc jen jednu půjčku nežli se starat o to, zda jsme zaplatili všechny pohledávky.

  • Konsolidace půjček se dá vyřešit také klasickou hypotékou od bankovního poskytovatele.
  • Informace o možnostech a podmínkách se dozvíte díky webovému nástroji, kterým je hypoteční kalkulačka.

Konsolidace je možná u bankovních i nebankovních půjček

Konsolidovat lze bankovní i nebankovní půjčky. Což znamená, že do této kategorie spadá nebankovní půjčka pod označením půjčka bez registru  Lundea nebo půjčka bez příjmu.

  • U jednoho úvěru také snáze dojednáte odložení splátek v případě, že vzniknou problémy, které zapříčiní nedostatek finančních prostředků.

Pokud by vám narůstalo penále za několik nezaplacených pohledávek, mohlo by vás to snadno dohnat až do dluhové pasti. A to nikdy nekončí dobře. Zanedlouho by vám mohl přijít nepříjemný dopis, ve kterém by byl exekuční příkaz na nemovitost.

Kdy je konsolidace bezpředmětná

Jak bylo řečeno, konsolidovat se dají prakticky všechny druhy úvěrů. U některých by to ale nemělo hlubší smysl. Jedná se především o takzvané rychlé půjčky, které mají za úkol přinést jednorázovou finanční pomoc.

  • Nejznámější mezi těmito produkty je půjčka do výplaty.
  • Díky ní můžete získat několik set korun, které vám chybí do další mzdy.

Což může být způsobeno nenadálými výdaji v domácnosti nebo tím, že se vám naskytne výhodná koupě něčeho, po čem jste už dlouho toužili. Tyto půjčky mají obvykle splatnost do jednoho měsíce od uzavření smlouvy.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek