Úterý, 6 června, 2023
novinky
Home Horoskopy Deutsche Bank ponechá homeoffice na několik dní v týdnu

Deutsche Bank ponechá homeoffice na několik dní v týdnu

-

Deutsche Bank by mohla být další velkou společností, která vyhodnocuje přínosy práce z domu. Podle zprávy agentury Bloomberg tento bankovní gigant uvažuje o tom, že nechá zaměstnanců pracovat z domova jeden až tři dny v týdnu. Deutsche Bank se aktivně snaží snížit náklady na nemovitosti, uvádí se ve zprávě.
Generální ředitelka Deutsche Bank pro Velkou Británii, Tiina Lee uvedla, že být v kanceláři 5 dní v týdnu její „připadá trochu jako promarněný příležitost“. Lee uvedla, že zaměstnanci chtějí pracovat z domu a „to je něco, co se chystáme prozkoumat.“ Poznamenala, že obchodníci budou mít asi méně dní vyhrazených pro práci z domu a že politika se bude lišit podle různých pozic v bance.

Takové změny nedělá pouze Deutsche Bank. „Prekonfigurovali jsme to tak, abychom fungovaly hybridní. Po tak dlouhé době práce z domova musíme skutečně přilákat našich zaměstnanců zpět do kanceláří, ale ne na plný úvazek, „uvedl šéf Standard Life Aberdeen Stephen Bird. Generální ředitel TP ICAP Nicolas Breteau uvedl, že jeho společnost implementuje hybridní pracovní model, ve kterém mohou zaměstnanci pracovat z domu dva dny v týdnu. Změny čeká i společnost IWG, její generální ředitel Mark Dixon tento týden uvedl, že problémem velkých měst je dojíždění. Proto je hybridní a flexibilní práce natolik atraktivní.

Výkonný ředitel společnosti Awin, Adam Ross, který prosadil změny ve své společnosti a umožnil svým zaměstnancům odejít v pátek Zpracoval dříve, nedávno pro agenturu Bloomberg řekl: „pevně věříme, že šťastní, angažovaní a vyvážení zaměstnanci odvádějí lepší práci. Najdou způsoby, jak pracovat inteligentněji, a jsou stejně produktivní. „

Jde o trend, který si našel fanoušky po celém světě. Podle ZipRecruiter se pracovní místa, které zvažují čtyřdenní pracovní týden, se za poslední tři roky ztrojnásobily, a to na 62 z 10 000 pracovních míst. Velké společnosti jako Unilever dokonce experimentují se čtyřdenní pracovním týdnem. Španělská vláda zkoumá, zda má podpořit tuto myšlenku, podobně se tématem zabývají iv Japonsku. „Čtyřdenní týden nabírá na obrátkách. Pro velkou většinu firem je redukce pracovní doby plně realistickým cílem, „řekl Will Strong, ředitel výzkumu ve společnosti Autonomy.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek