Úterý, 6 června, 2023
novinky
Home Rady a Návody Akcie technologických firem včetně Tesly pokračují v oslabování

Akcie technologických firem včetně Tesly pokračují v oslabování

-

  • Akcie společnosti Tesla pokračují v oslabování po tom, jak si v pondělí (8. 3.) opět připsali ztráty, již pátý den po sobě.
    Akcie společnosti Tesla pokračují v oslabování po tom, jak si v pondělí (8. 3.) opět připsali ztráty, již pátý den po sobě. Tržní hodnota amerického výrobce elektromobilů se za uplynulý měsíc snížila o více než 277 miliard USD (233,44 miliardy korun).

Akce špičkových technologických firem, které byly motorem oživení trhu z pandemických minim v březnu minulého roku, zasáhly výprodeje a přesun prostředků od investorů do sektorů, které mají podle nich těžit z oživení globální ekonomiky díky očkování proti onemocnění COVID-19.

Technologicky silný index Nasdaq za uplynulé tři týdny klesl o více než 10,5%. Akcie společnosti Tesla se v pondělí snížily o 6,5%, zatímco akcie skupiny Nio klesly o 7,6% a Li Auto o 5%.

Na širší automobilový průmysl vyvíjí tlak globální nedostatek polovodičových čipů, který přiměl mnohé automobilky omezit nebo zastavit výrobu.

Koncem února výkonný ředitel Tesly Elon Musk uvedl, že závod ve Fremontu v Kalifornii byl dva dny odstaven pro „nedostatek komponentů“.

Týden trvající výprodej akcií Tesly snížil podle odhadu analytiků muskovit bohatství o více než 49 miliard USD.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek